cs

BIO

Helena Korejtková je z těch hereček, které když vidíte hrát, užasnete nad tím, jak se dokáže lehce převtělit v ženu vamp, vražedkyni, naivní blondýnu, mučenou královnu i normální manželku. Dokáže postavy perfektně ztvárnit prostřednictvím pohybu a vnější stylizace. Je totiž velmi pohybově a rytmicky nadaná, od malička tančí a nyní je i profesionální tanečnicí flamenca a vedoucí flamencové taneční školy. Flamenco je samo herectvím. Každý pohyb nese informaci a zároveň emoci. Je plné vášně i komických prvků a Helena je taková komická herečka, která dokáže zahrát i dramatické role.

Prožila dětství v době komunistického Československa jako dítě s česko-ukrajinskými kořeny. Její nezdolná povaha tomu odpovídá. Je zvyklá bojovat a tvrdě na sobě pracovat. Dokáže vyvinout neskutečnou energii k překonávání profesních ale i životních překážek. Je zastáncem pozitivního myšlení. Její krédo zní: "Jak přemýšlíme, tak se nám v životě děje."

V divadle je obsazována do hlavních rolí světových i českých klasiků. Jako Nataša v Čechovových třech sestrách, Miranda v Shakespearově Bouři nebo Helena v Čapkově R.U.R. a paní Urbanová v Mrštíkově Paní Urbanové.

Vystudovala Vysokou školu dramatických umění v Brně (JAMU) a působila na hlavních divadelních scénách v ČR. V Městském divadle v Brně , v HaDivadle, Východočeském divadle a  Klicperově divadle.

Díky jejím bohatým hereckým zkušenostem a přirozené fotogeničnosti si Heleny brzy všimli filmaři. Helena nedávno dotočila roli vražedkyně v dokumentárním dramatu Příběh vraha v režii Martina Dolenského a nyní točí seriál Tátové na tahu s režisérem Jiřím Chlumským, kde hraje svůdnou a nekompromisní manažerku Radku.

Smysl pro rytmus a melodiku řeči má Helena v krvi. Díky tomu a příjemné barvě hlasu je velice často obsazována jako voiceover a pracuje i v dabingu. Cizí řeči jí nedělají problém a hovoří plynně anglicky a dokázala by v menších rolích mluvit i německy, italsky a španělsky.

Pro Helenu je život dětské pískoviště, na kterém si hrajeme a tvoříme své zkušenosti, které pak utváří náš život. Se stejnou lehkostí Helena pracuje i žije. Hrát si, tvořit a žít svůj život a těšit se z něho. To je její myšlenka .....Vždyť jsme tu jen na skok.Vložte svůj text...